Szívélyes házigazdaként éremhalmozás a téli sakkversenyeken

3 arany-, 6 ezüst- és 4 bronzérmet szereztek az EKG-sok az idei diákolimpián és a KIDS-en

Többéves hagyományt folytatva Gimnáziumunk adott otthont a 2022/23. évi kerületi sakk diákolimpiáknak és a Katolikus Iskolák Diák Sportszövetsége által rendezett országos versenynek egyaránt. (Mindegyik esetben a szakmai társrendező a Barcza Gedeon Sport Club volt, öregdiákjaink Grimm György és Grimm Balázs hathatós közreműködésével.)
A versenyek Kiri Andrea igazgatóhelyettes asszony és Gilyén Mátyás tanár úr megnyitó beszédével, illetve Pácz Tamás tanár úr rendezői, szervezői segítségével gördülékenyen, a rekordot döntő részvételi létszám mellett is sportszerű keretek között zajlottak.
Időrendben haladva elsőként a kerületi egyéni diákolimpiára került sor január 20-án 77 indulóval! Aranyérmes lett Träger Tamás a Fiú VI. korcsoportban, holtversenyben vele ezüstérmes pedig Handl Dávid. Bronzérmet szerzett a Lány V. korcsoportban Kosztya Emese, a Fiú IV. korcsoportban pedig Hegyi Gergő. (További helyezések: Fiú VI. kcs.: Kiss Péter 5., Jávori Márton 6., Gorka Simon 8., Kocsis Márton 10., Székely Sámuel 15., Nagy Dávid 16., Erdős Fülöp 17., Szalai Vince 22., valamint Fiú V. kcs. Pálvölgyi Bernát 5.)
Ezt követte február 7-én a Sakk Diákolimpia kerületi csapatversenye. Itt két bronzérmet sikerült begyűjteni: a középiskolások (V-VI. korcsoport) lány és fiú versenyén is dobogóra állhatott az EKG csapata. A lányok összeállítása: Kocsis Natália, Kosztya Emese és Szűcs Eszter, míg a fiúké: Handl Dávid, Träger Tamás, Kiss Péter, Kocsis Márton volt.
A sakknapok a KIDS bajnoksággal zárultak február 11-én amikoris az ország számos egyházi iskolájából érkező 33 versenyző küzdött meg a minél jobb helyezésekért. Ezen verseny egyéni számaiban sikerült a legtöbb érmet itthon tartani. Aranyérmet szerzett Kosztya Emese a Lány IV. korcsoportban, ezüstöt Kocsis Natália (Lány IV. kcs.), Szücs Eszter (Lány V. kcs.), Hegyi Gergő (Fiú IV. kcs.), Kocsis Márton (Fiú V. kcs.) és Handl Dávid (Fiú VI. kcs.). (További helyezések a Fiú VI. korcsoportban: Kiss Péter 4., Jávori Márton 5., Träger Tamás 6. és Nagy Dávid 8.) A versenysorozat utolsó száma tette fel a koronát az EKG-sok sakk teljesítményére: a középiskolás fiúk csapatversenyén aranyérmes lett a Handl Dávid, Träger Tamás, Kiss Péter, Nagy Dávid összeállítású kvartett.
Gratulálunk a bajnokoknak, az érmeseknek és a helyezetteknek is!