Focibajnokság 2023/2024

A terveknek megfelelően idén már ősszel és tavasszal került sor az osztályok közötti focibajnokságra. A nagyobbaknál (10-12. osztály) s a fiatalabbaknál (7-9. osztály) is körmérkőzéses rendszerben, csoportokban küzdöttek a benevezett csapatok a bajnoki címért. A mérkőzések heteken keresztül-naponta egy-egy reggelen zajlottak. Kora reggel hét óra után nem sokkal kezdődött az adott napi rangadó, s a csapatok kétszer tíz percen át mérkőztek egymással. A korai kezdés ellenére remek cselekben gyönyörködhettünk, fantasztikus védésekkel tették emlékezetessé a napot a kapusok, s volt, hogy egy csapat parádés vagy éppen hősies védekezése miatt maradt emlékezetes a párharc. HA Marco Rossi ott lett volna, lehet, hogy néhány diák is meghívót kap a labdarúgó Európa Bajnokságra. Az időjárás néha nem kegyelmezett a játékosoknak, de a tavaszi hideg vagy a szemerkélő eső sem riasztotta el a sportolókat, sőt a szurkolókat sem.

A nagyobbaknál az első helyen a 10.c osztály csapat végzett. Második lett a 12.e osztály, a harmadik helyezett csapat pedig a 12.b osztály. Ezek a  csapatok állhattak fel a képzeletbeli dobogóra. A fiatalabbaknál is több csapat nevezett, s még szorosabb volt a küzdelem a dobogós helyekért. A dobogó legmagasabb fokára a 9.d osztály, a második helyre a 9.a, s a harmadik helyre pedig a 7.a osztály csapata fért fel. A budavári Messit és Ronaldot már megtaláltuk, de újabb sztárok is feltűntek a korai reggeleken. Jeleztünk is a külföldi megfigyelőknek, s a Ferencváros illetve a Real Madrid játékosmegfigyelőjével is kapcsolatban állunk.

A csapatok a megérdemelt jutalmaikat a tanév végén kapták meg. A dobogón végzett csapatok sportszereket, utalványokat és édességet, a helyezettek pedig édességet kaptak. A bajnokságban részt vevő csapatok az év során többször eljuthattak U20-as labdarúgó EB selejtező mérkőzésekre is. Emellett a leglelkesebb szurkolótábort is díjjal jutalmaztuk. Idén is 12. c osztály nyerte el ezt a címet. Az osztály tanulói közül sokan Körmendy tanár úr vezetésével az osztály minden egyes mérkőzésén lelkesen szurkoltak. Nem sokkal maradt el tőlük a 7.a osztály szurkolói csapata sem.

A tervek szerint jövőre ismét az őszi időszakban megkezdődik a bajnokság, melyre minden osztály csapatát várjuk!