Gyephár Adél vagyok, jelenleg az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam-és Jogtudományi Karának másodéves hallgatója. Már óvodás koromban körvonalazódott bennem, mivel nagy az igazságérzetem és szeretek másokon segíteni, emiatt a jogi pálya nekem való lehet. Később ez az érzés csak erősödött, már a középiskola kiválasztásában, majd a fakultációk mellett való döntés során is szerepet játszott, ez vezetett ahhoz, hogy társadalomtudományi szakon végezzem tanulmányait.
Mivel ez a szakma ennyire szerteágazó, mindennapjainkban már mindenki találkozhatott jogtudósokkal, hiszen megannyi területen alkalmaznak jogászokat, például egy váláshoz, házassági szerződés megtételéhez, munkaügyekhez, hagyatéki eljárás vagy ingatlan adásvételi szerződések lefolytatásához, de még a különböző nagyvállalatok működéséhez is elengedhetetlen a jogászok munkája.
Szeretném nektek bemutatni, ha esetleg ti is ezt a pályát választjátok, milyen lehetőségek rejlenek benne, milyen készségek/tulajdonságok alapján javasolt bárkinek is ez a szakma, mik is a jogászi hivatásrendek, hiszen a közhiedelemmel ellentétben ,,nem minden jogász ügyvéd, de minden ügyvéd jogász”. Valamint azt is, hogy milyen is ma a jogászképzés, az ország első számú jogi karán. Erről úgy gondolom, hogy egy jelen pillanatban is ott tanuló fiatal tud benneteket a legrészletesebben informálni.