A féléves project során két angol csoport összefogásával rajzos történeteket készítettünk, amiket Lőkös-Birdal Zétény segítségével videó formátumban jelenítettünk meg. A projekten belül több héten keresztül a mese eredetével, fogalmával és a kultúrában betöltött szerepével ismerkedtünk meg, mielőtt saját történeteinket elkészítettük volna. Fogadjátok szeretettel meséinket!
Április 16. a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja. Fekete asztalon szögesdrót, repedt tégla, száraz ág, tört üveg, tépett papíron néhány szó. Égő mécsesek. Két diák azoknak az 1944-ben született gyerekeknek a neveit olvasta, akik ugyan világra jöttek, de föl se foghatták, mi történik velük. Osztályfőnökök osztályaikkal, tanárok tanítványokkal, fiatalabb, idősebb emberek egymagukban hajtottak fejet. EKG, 2022.
2022. február 24. A világjárvány után a történelem újabb sötét árnya késztetett minket a címbeli kérdés feltevésére. A mi válaszunk a részletekben olvasható.
Szárazság, klímakatasztrófa… Egy alapvető életelem: a víz hiánya…
Ezeket az élethelyzeteket élhették meg diákjaink, két 16 éves diák szemszögéből, március 21-én. Ekkor a Magyar Színház egy komplex színházi nevelési előadást mutatott be, Szárazság címmel. Egy klímaváltozás okozta megrázó disztópiát a 2050-es évekből, amelyben Dani és Anikó, a két kamasz főszereplő történetét ismerhették meg a diákok. A vízhiányban, és egy váratlan krízishelyzetben való helytállásuk történetét, egy rendkívül kreatív és interaktív előadás keretein belül hozták el nekünk a színészek.
Ellátogatott hozzánk és „Netezz okosan” címmel tartott interaktív formában előadást dr. Baracsi Katalin internetjogász. Katalin 13 éve tart diákoknak, pedagógusoknak és szülőknek előadásokat a digitális tudatosság, internethasználat és cyberbullying témakörökben. Iskolánkban március 28-án, hétfőn és március 30-án, szerdán beszélgetett a tanulókkal, összesen 6 órában volt vendégünk, találkozott a nyolcadik, kilencedik, tizedik évfolyamokkal.